Hakkında

“İngilizce Ne Kadar Uzak?” Nasıl Doğdu?

ingilizcenekadaruzak.com nasıl doğdu ondan bahsedeyim biraz. Uzun yıllar boyunca İngilizce ile haşır neşir olduktan sonra hâlâ bu dili neden kusursuz bir şekilde konuşamıyorum, dinlediğim birçok şeyi anlasam bile aralarda anlamadığım şeyler de çıkabiliyor ve bir kitabı okurken neden bu kadar çok bilmediğim kelimeyle karşılaşıyorum diye yakınırdım. Lisede hazırlık okumuş, İngilizce dil kursuna gitmiş hatta İngiltere‘de bir buçuk ay kalmış olsam bile İngilizce anlamında nedense hep bir şeyler eksik kalıyor ve kişide bu dili tamamen öğrenmeyeceğim algısı oluşmaya başlıyor. İgilizce Ne Kadar Uzak logo Anlamını bilmediğim kelimelerin karşıma çıktığından bahsetmiştim. Bu kelimelerle karşılaştıkça onları hafıza teknikleri ile öğrenmeye başlamaya Kelimelerden sonra Bu nedenle İngilizceyi sıfırdan öğrenmeye başlayanlar için değil de benim gibi belirli bir seviyeye gelmiş ama yine de kendini geliştirmek isteyen kişiler için böyle bir site kurmak istedim.

Sitede Hangi Bölümler Var?

  • Sitenin büyük bir bölümünü İngilizce kelimeler oluşturacak. IELTS, TOEFL, YDS, KPDS gibi sınavlarda sıklıkla kullanılan ama pek bilinmeyen kelimeleri seçmeye özen gösterdim.
  • Gramer bölümünde İngilizce gramerinin fazla derinlerine inmeden değinmek istediğim konular var. Ama zamanla tüm konuların bu sitede yer alacağını söyleyebilirim.
  • En önemli bölümlerden biri de “Sınavlar”. Dört büyükler dediğim IELTS, TOEFL, YDS ve KPDS ile ilgili birçok paylaşım yapmayı düşünüyorum.
  • Paylaşacağım “Yararlı Kaynaklar” ile İngilizce öğrenmeniz hem daha hızlı hem de eğlenceli hale gelecek. Bu kaynaklardan bazıları “Uygulamalar”, “Eklentiler”, “Siteler” ve “Video”lar.
  • Bunların dışında İngilizce ile ilgili genel “Yazılar” da paylaşacağım diğer yayınlar arasında.
“İngilizce Ne Kadar Uzak”ın Sosyal Medya Hesaplarını Takip Edin
“İngilizce Ne Kadar Uzak?”ta yer almasını istediğiniz başka konular varsa eğer benimle “İletişim” sayfası üzerinden paylaşırsanız sevinirim.