İngilizce Altyazılı Dizi İzleyebileceğiniz 5 Site

0
11512
views

İngilizce altyazılı diziİngilizce öğrenmek isteyenlere verilen tavsiyelerin belki de en başında İngilizce altyazılı dizi ya da film izlemesi gelir. Ne yalan söyleyeyim, bana sorduklarında ben de altyazılı dizi izlemenin dil gelişiminde oldukça faydası olduğunu ve mutlaka uygulanması gerektiğinden bahsediyorum. Eğer nereden izleyeceğinizi bilmiyorsanız, bu yazıda İngilizce altyazılı dizi izleyebileceğiniz 5 siteyi paylaşacağım.

İngilizce Altyazılı Dizi Siteleri

Sezonluk Dizi, internette araştırma yaparken sıkça karşılaştığım ve çoğunluğun memnun kaldığı bir site olduğu için ilk sıraya koymak istedim. Deneme amaçlı rastgele olarak “Grace and Frankie” dizisinden bir bölüm seçtim. Dizi başladıktan sonra isterseniz ekranın sağ alt köşesinde yer alan “CC” yazısına tıklayıp altyazıları kapatabilir (OFF), Türkçe altyazıyı aktif hale getirebilir ya da esas amacımız olan İngilizce altyazı (English subtitle) seçeneğini seçebilirsiniz.

DiziGold sitesindeki tüm dizilerde İngilizce altyazı seçeneği var diyemiyorum ne yazık ki. Çoğunlukla Türkçe altyazılı ve altyazısız izleme seçenekleri mevcut ama İngilizce altyazılı dizilerin sayısı da az değil. Bazılarının da bazı sezonlarındaki bölümlerinde İngilizce altyazı seçeneği mevcut.

dizigold ingilizceDizilerin resimlerinin üzerinde bulunan Türk bayrağı “Türkçe altyazı” seçeneğini, Amerikan bayrağı “İngilizce altyazı” seçeneğini, “-” simgesi de “Altyazısız” izleme seçeneğini gösteriyor. Siteye üye olarak favori dizilerinizi takip listenize ekleyebilir, en son izlediğiniz dizilerin hangileri olduğunu görebilirsiniz.

Sonunda Netflix Türkiye’ye geldi, herkeste bir bayram havası ama nedense benim henüz deneme şansım olmadı. Bir şey çok popüler olunca o anda atlayamıyorum, illa biraz zaman geçmesi gerekiyor üstünden. Ama ileride kesin üye olup sonuna kadar sömürürüm.

netflix yabanci diziler
netflix üyelik

Netflix’e üye olduktan sonra 1 ay ücretsiz kullanıyorsunuz.Önce yapmanız gerekense aşağıda paylaştığım resimdeki üç plandan kendinize en uygun olanı seçmek.

Netflix’e rakip olarak Doğan Yayın Grubu tarafından hayata geçirilen BluTv, yerli dizilerin yanı sıra yanı sıra yabancı diziler, filmler, yarışmalar vb. birçok içeriğe ev sahipliği yapıyor.

blutv yabanci diziler
Yalnız Netflix gibi bu platform da ücretli ne yazık ki. Ancak bu link üzerinden üye olarak bir hafta ücretsiz deneme imkânınız da bulunuyor. Sonrası için ücretlendirme ise aylık 9.90 TL.

İngilizce altyazı yetmediyse size farklı dil seçeneklerini de bulabileceğiniz Ororo.Tv‘yi önerebilirim. Örnek vermek gerekirse eğer, benim en son izlediğim dizi olan Big Little Lies’ın bölümlerini, İngilizce, İspanyolca, Almanca, İtalyanca, Portekizce ve Rusça altyazı seçenekleri ile izlemeniz mümkün.

Umarım şimdiden hangi diziyi izleyeceğiniz karar vermişsinizdir. Ben bu yazıyı yazarken Rick and Morty, Grace and Frankie dizilerine başladım bile. Sizin de ziyaret ettiğiniz ve İngilizce altyazılı dizi izlediğiniz başka siteler varsa eğer benimle paylaşırsanız sevinirim.

YORUM BIRAK

Please enter your comment!
Lütfen isminizi yazın