İngilizce Öğrenme Videoları ile Dolu 5 YouTube Kanal Önerisi

0
2492
views

İngilizce öğrenmek istiyorum ama bir noktadan sonra dikkatim dağılıyor ve çabuk sıkılıyorum diyorsanız eğer İngilizce öğrenme videoları ile dolu olan YouTube tam sizin aradığınız kaynak. Site bünyesinde bulunan birbirinden kaliteli Youtube kanalları ile İngilizce öğrenmek çile olmaktan çıkıyor.

Aslında YouTube’da hem amatör hem de profesyonel şekilde kurulmuş binlerce İngilizce öğrenme kanalı bulunuyor. Ben sizler için 5 tanesini seçip burada paylaşmak istedim.

ingilizce videolar youtube

İngilizce Öğrenme Videoları ile Dolu 5 YouTube Kanalı

Daha çok günlük konuşma örneklerine yer verilen Learn English 360‘da İngilizcede en çok kullanılan kelimeler, deyimler gibi konular da bulunuyor. Kanalda izleyebileceğiniz 1582 video yer almakta.

Tam adıyla Learn English with Let’s Talk – Free English Lessons, YouTube’un yüksek aboneli ve etkili kanallarından biri. Mumbai, Hindistan temelli kanalda Hintli öğretmenler eşliğinde İngilizce öğrenme şansınız bulunuyor. 

Gramer dersleri, telaffuz ipuçları, İngilizce ile ilgili püf noktaları kanalda bulabileceğiniz konulardan sadece bazıları. 910 video’nun yer aldığı kanalın 1.795.434 abonesi bulunmakta.

Amerikan İngilizcesi öğrenmek isteyenler için VOA Learning English doğru adres. VOA yani Voice of America‘da Amerika ile ilgili haberler, film fragmanları, yeni kelimeler, gramer videoları, telaffuz araştırmaları gibi konular yer alıyor. 417.451 aboneye sahip kanalda 2600 video bulunmakta.

Kanada’dan yayın yapan engVid gerçekten eğlenceli ve öğretici videolara ev sahipliği yapan ve benim de takip ettiğim bir kanal. 282.468 abonesi bulunan kanalda 11 öğretmen bulunuyor ve hepsinin ayrı kanalları var. Bu nedenle abone sayıları da otomatik olarak artmış oluyor. Örneğin, bir öğretmenin en az 400 bin abonesi bulunmakta.

Gelelim listenin ilk sırasına. BBC deyince akan sular duruyor haliyle. Zaten onlardan daha iyi bu dili öğretebilen olsaydı o zaman şaşırırdım sanırım. BBC Learning English de YouTube’un önemli kanallarından biri.

Bu yazı yazılırken kanalın 632.075 abonesi bulunmaktaydı. 1144 video’nun bulunduğu kanalda “Exam Skills”, News Review”, “Pronunciation in the News” gibi bölümlerde her gün farklı bir video yayınlanıyor.

 

Benim seçtiğim İngilizce öğrenme videoları ile dolu olan YouTube kanalları bu şekilde. Sizin de takip ettiğiniz ve önermek istediğiniz farklı kanallar varsa benimle paylaşırsanız sevinirim.

YORUM BIRAK

Please enter your comment!
Lütfen isminizi yazın