Voscreen ile Eğlenerek İngilizce Öğrenin

0
2217
views

İngilizce öğrenmek sizin için çekilmez bir hal aldıysa Voscreen tam size göre. Platforma ilk girmeye başladığım zamanlarda bir iki video seyreder sonra sıkılır, bırakırım diye düşünüyordum ama insan bir video’yu seyrettikten sonra duramıyor ve ciddi bir şekilde bağımlılık yaratıyor. Günde 15-20 dakikanızı ayırarak İngilizce seviyenizi yükseltmeniz işten bile değil.

Voscreen ile Eğlenerek İngilizce Öğrenme

Bana “İngilizce öğrenmek ya da geliştirmek istiyorum, ne tavsiye edersin?” diye sorulduğunda, dizi ya da film izlemenin büyük faydaları olacağından bahsediyorum hep. Çünkü diziler, filmler, tv programları vb. birçok yayın o dilin nasıl kullanıldığını tecrübe etmeniz açısından oldukça önemli kaynaklar. IELTS, TOEFL gibi sınavlara girecekseniz eğer “Listening” yani dinlemenin de ne kadar önemli olduğunu söylememe gerek yok sanırım.

Voscreen Nedir? Voscreen Nasıl Kullanılır?

Voscreen, tamamen ücretsiz ve İngilizce’yi sıkılmadan öğrenmenizi ve geliştirmenizi sağlayan bir platform. Oldukça kolay bir kullanımı olan sitenin Türkçe’nin de dahil olduğu 21 farklı ana dil seçeneği bulunuyor.

Voscreen Nedir

Öncelikle buraya tıklayıp siteye giriş yapın. Platformdan yararlanabilmeniz için üye olabilir ya da Facebook hesabınızla bağlanabilirsiniz. Bu kolay aşamadan sonra anında eğlenerek öğrenmeye başlayabilirsiniz. Site bünyesinde farklı seviyelerde yer alan film, belgesel, çizgi film, dizi gibi birçok video ile eğlenerek, sıkılmadan hem dinleme becerinizi geliştirecek, hem de bilmediğiniz birçok yeni kelime öğreneceksiniz.

voscreen seviyeleri

İngilizce‘yi yeni öğrenmeye başlayan ya da en üst seviyede bilerek, yetkin olarak kullanan biri de olsanız platform üzerinde size uygun bir içeriği mutlaka bulacaksınız. Öyle ki, yetişkinlerin yanı sıra çocukların da yararlanabilmesi adına “voKido” adında bir bölüm bile oluşturulmuş. “Beginner, Elementary, Intermediate, Upper, Advanced” dil seviyelerinin yanında İngilizce gramerinizi geliştirebileceğiniz “voStructure” bölümü de mevcut.

voscreen nasıl kullanılır

Herhangi bir bölüm seçildikten sonra karşınıza rastgele bir video çıkacak. Videonun sol üst kısmında o videonun ne ile ilgili olduğu ya da farklı bir tabirle hakkında kısa bir bilgi, altında ise görüntülenme sayısı yer alıyor.

voscreen örnek soru

Ben sizin için örnek bir soru seçtim. “Schindler’s List” filminden alınan bu sahnede öncelikle Liam Neeson‘ın ne dediğini dinliyorsunuz. Daha sonra söylediği cümlenin ekranda görünmesini isteyip istemediğinize karar veriyorsunuz. Ben örnek olması açısından görüntülenmesini istedim. Böylelikle Neeson’ın, izlenilen kısa videoda “I am a criminal” dediğini anlıyoruz. Sıra bu cümlenin ne anlama geldiğini bulmaya geldi. Size sunulan iki seçenekten birini seçip doğru olanı bulduktan sonra farklı bir videoyla devam ediyorsunuz. Hepsi bu kadar. Yanlış yanıt kırmızı, doğru yanıt ise yeşille gösteriliyor. Her doğru yanıtınızda da toplam puanınız artış gösteriyor.

Voscreen’i İndirin

Masaüstü haricinde sürekli yanınızda bulunsun isterseniz eğer telefon ya da tabletinize uygulama olarak da indirebilirsiniz.

  • App Store için buraya: iOS
  • Google Play Store için buraya: Android

Aklınıza gelen farklı site ya da uygulama önerilerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim.

YORUM BIRAK

Please enter your comment!
Lütfen isminizi yazın